TRANSLATE

пятница, 2 февраля 2018 г.

Тваринницькі ферми і неіснуючі храми трипільців

Трипільці не будували храмів і обсерваторій. Всі їхні великі будівлі мали господарське призначення.

   Астрофізик Іванов Анатолій Григорович



Про поселення трипільців, їхніх помешканнях написано сотні статей. Їхні автори досконало описали розташування будинків в поселеннях та їхній устрій. В цій статті мова буде йти про призначення більш крупних споруд, які майже всі автори статей про Трипільську цивілізацію відносять до храмових об’єктів. А дехто навіть припускає, що це були обсерваторії.
  Про Трипільську цивілізацію автор цих рядків написав три статті, в яких йшла мова про її формування, культуру і про причину трагічної загибелі: 

  Про причину трагічної загибелі Трипільської цивілізації, більш детально, буде йти мова в наступній статті автора.
  Виявлення археологами залишків крупних трипільських споруд викликало велику кількість припущень  щодо їхнього призначення. Як уже відзначалося вище, більшість авторів сходяться на думці, що це були храми трипільців. Особливий резонанс викликало виявлення великої споруди біля села Небелівка Кіровоградської області. Ця будівля займала площу 1200 квадратних метрів (60Х20м) і мала два поверхи. Але перед тим, як почати розмову про справжнє призначення цієї споруди, автор наведе слова з інтерв’ю газеті «Зеркало недели» завідувача науково-дослідною лабораторією археології Київського Університету ім. Гринченка  Михайла Відейка: «В тому ж поселенні Небелівка виявлено ще більше десятка менших храмів, розташованих по периметру центральної її частини – вулиці 60-70 метрів завширшки. Можна уявити собі урочисту процесію, яка обходила навколо поселення, переходячи від храму до храму, щоб прийти до величної споруди, яка стояла на найвищому місці».
  Пан Відейко продовжує уявляти трипільців як релігійних фанатів, які майже увесь час будували храми і молилися. В своїх попередніх статтях автор вже писав про те, що трипільці були розумними, культурними людьми. Вони володіли сакральними таємницями космосу, які передавали з покоління в покоління. Безумовно, вони вірили в Бога, але не поклонялись ніяким божествам і не будували велику кількість храмів.
  Всі будівлі, про які вів мову в своєму інтерв’ю Михайло Відейко, були господарськими спорудами – тваринницькими фермами. Це був не тільки розумний, але й трудолюбивий народ. Величезні отари овець та стада крупного рогатого скоту потребували великої кількості господарських будівель для свого утримання і для занять селекційною роботою.
   Велика ширина вулиці, про яку говорив в своєму інтерв’ю пан Відейко, це підтверджує. Велике стадо скота (більшою частиною овечки), повертаючись з пасовиськ, йшло по цій широкій вулиці і займало всю її ширину. По мірі руху тварини розходились по фермерським господарствам, в яких вони утримувались. Ймовірно, їх зустрічали господарі цих фермерських господарств. І в наш час в багатьох селах України стадо корів або овечок розходиться по своїх дворах так само, повертаючись з пасовиськ. Ймовірно, трипільці не ризикували залишати стадо в полі на ночівлю через велику кількість хижаків. Охороняти таке велике стадо було дуже трудно.

  На рисунку 1 розміщена фотографія макета великої Небелівської споруди, зробленої трипільцями з глини.



  Рис. 1. Трипільський макет великої Небелівської споруди.

 Ймовірно,  «ріжки» по обидві боки будівлі свідчать про те, що це тваринницька ферма, але одночасно вони були символами зоряної системи Немезіда, з якої предки трипільців прилетіли на Землю 9-11 тисяч років тому. Про це йшла мова в попередніх статтях автора про Трипільську цивілізацію. На рисунку 2 розміщено фотографію однієї з реконструкцій трипільської великої Небелівської споруди.


  Рис. 2. Фотографія однієї з реконструкцій великої Небелівської споруди.

Ймовірно, велика Небелівська споруда, яка була розташована на самому високому місці,  теж тваринницька ферма. Скоріш за все, в цьому тваринницькому господарстві централізовано проводились операції по стрижці овечок, нанесення клейма на кожну овечку, корову, коня. Це дозволяло трипільцям знаходити своїх тварин в стаді. Крім того, в цьому господарстві, ймовірно, проводилось виведення племінних порід скота, особливо овечок.
   Можна припустити, що ця споруда було розташовано на самому високому місці не випадково. Це забезпечувало стік нечистот в будь-якому напрямку на поля. Але це не означало, що навколо цієї будівлі розповсюджувався сморід. Ймовірно, гній і рідкі нечистоти систематично вивозились на поля. Для цього використовувались  спеціальні чани, які були зроблені з глини і поставлені на колеса. На рисунку 3 розміщена фотографія трипільського ківшика. Ймовірно, це була зменшена копія чана для перевезення води. Частина возів з такими чанами могли бути використані для перевезення гною.


 

  Рис.3. Зменшена копія трипільського чана для перевезення води.

  Автор має переконливі докази того, про що йшлося вище. Аналіз артефактів і всього того, що було виявлено під час розкопок поселень Трипільської цивілізації, це підтверджує. На місці великої Небелівської споруди виявлено вісім пласких підвищень з глини. Сім таких підвищень знаходилось на першому поверсі. Це не вівтарі, а звичайні загони для тварин. Кожна з цих глиняних плит з усіх боків була оточена дерев’яною огорожею з невеликими воротами. Овечки та інший скот певний час утримувались в цих загонах. Це сучасна прогресивна технологія утримування скота на підвищеннях з твердою підлогою, яка дозволяє швидко видалити нечистоти шляхом змивання водою. Глиняна підлога всієї споруди, ймовірно, теж слугувала цій меті. Велика ширина вхідних дверей (1,7м), які ведуть до центральної зали з десятиметрового коридору (2,0м), говорить про те, що вони призначались для проходження скота. Скоріш за все, у внутрішньому дворі по периметру теж утримувався скот.
   Особливий інтерес являє другий поверх, який був розбитий на п’ять кімнат і пофарбований в червоний колір. Ймовірно, в чотирьох кімнатах проживав персонал, який обслуговував цю тваринницьку ферму. Під час розкопок були знайдені жіночі фігурки і камінці, які використовувались в грі. Про цю гру йшлося в статті автора про трипільські «біноклі». П’ята кімната, ймовірно, використовувалась для тимчасового утримання молодих ягнят, які з’являлись після окоту. Вони утримувались на глиняному підвищенні, яке було теж огорожено. Як вже зазначалось вище, трипільці займались селекційною роботою.
  На деяких підвищеннях з глини і, в тому числі, на другому поверсі були виявлені кістки ягнят. Це не залишки ритуального спалювання. Трипільська цивілізація загинула майже миттєво внаслідок всеохоплюючих пожарів, які були викликані падінням з неба розпечених тектитів. Про це йшла мова в першій з наведених вище статей автора. Ця тема буде продовжена в наступній його статті. Ягнята згоріли живцем, так і не зумівши вибратися з загону. Люди, ймовірно, встигли залишити споруду, але їх чекала неминуча смерть, тому що горіло все навкруги.
   Небелівський тваринницький комплекс був розташований таким чином, щоб всі його приміщення найкраще освітлювались в денний час. Адже у трипільців не було електрики. Припущення щодо того, що будова являлась обсерваторією, до реальної науки не має ніякого відношення. Так, трипільцям було багато чого відомо про космос, але вони не мали можливості вести за ним спостереження. Якби це було можливо, то вони були б поінформовані про наближення до Землі дуже крупного астероїда. Це б дозволило врятуватись певній частині трипільців, які змогли б заховатись у глибоких печерах, прихопивши з собою запаси продовольства.
  В багатьох своїх статтях автор вже писав про те, що сучасні археологи і історики майже нічого не знають про Трипільську цивілізацію і роблять спроби подати трипільців як людей, які являються нащадками диких племен. Внаслідок цього, ці учені неправильно трактують всі артефакти і результати розкопок, які були проведені на місцях існування Трипільської цивілізації.
  В наступній статті автора мова піде про причину і наслідки катаклізму, який привів до Другого Світового потопу і загибелі Трипільської та інших цивілізацій 6-7 тисяч років тому.

  12. 01. 2018 року, м. Чернігів.

1 комментарий:

  1. Так все гарно починалось... А потім - прилетіли з Немезіди????!!!!! Це навіть не маячня, хоча ні, це саме маячня, помножена на туман в голові.

    ОтветитьУдалить